Kolky nenalepovať!!!

Autor: Michaela Hornakova | 30.10.2013 o 11:26 | (upravené 30.10.2013 o 12:38) Karma článku: 19,27 | Prečítané:  7290x

Bola som si vybaviť výpis z registra trestov v Bratislave.  Na prvý pohľad to vyzerá celkom slušne. Žiadna zatuchnutá budova dýchajúca časmi minulými. Veľká svetlá vstupná hala, dva automaty na kolky (neverím, na polícii sa iba dočítate, kolky nepredávame!!!), jeden automat na poradové číslo. Stolíky, kde si môžete vypísať tlačivo. Príjemné.

Kolky mám. Vytlačím si poradové číslo na automate, ktorý je prelepený papierom a hore je napísané TU STLAČIŤ!!!  Stláčam, mám na výber? Beriem tlačivo a hľadám pero.  Stolov je tam asi 10, kde si môžete vypísať tlačivo, pero ani jedno. Žeby ho nedali? Alebo slovač príde na úrad a zoberie si pero domov? No nič, šmátram v kabelke, pero nikde a tak prosím o pomoc čakajúcu pani s už výpisaným tlačivom. Ochotne požičia, ja radostne ďakujem. Vypisujem tlačivo. Je úplne jednoduché, nemám dôvod váhať, čo kde napíšem. Predomnou je ešte asi 12 čísel a tak pozorujem miestnosť a ľudí. Zrak mi padá na nalepené A4 na presklených dverách, za ktorými sedia v kabínkach tety a tlačia výpisy.

KOLKY NENALEPOVAŤ!!!

Nie iba raz, niekoľkokrát, vpravo, vľavo, všade.  Aj na stenách, aby sa nezabudlo. V strede krásnych presklených oblepených dverí, je nalepený smajlík.  Akoby ospravedlňoval tie rozkazy okolo.

Potom sa mi pohľad zastaví na tabuli, kde sú vzorovo vypísané tlačivá.

ADRESA ŽIADATEĽA MUSÍ BYŤ VYPÍSANÁ!!!

Opäť KOLKY NENALEPOVAŤ!!!

alebo

AKO POSTUPOVAŤ:

ZOBERTE SI TLAČIVO

VYPÍŠTE VŠETKY ÚDAJE PODĽA VZORU

ADRESA ŽIADATEĽA MUSÍ BYŤ VYPÍSANÁ!!!

PRIPRAVTE SI KOLOK

PRIPRAVTE SI OBČIANSKY PREUKAZ

ZOBERTE SI PORADOVÉ ČISLO

ZVUKOVÝ SIGNÁL V 30 SEKUNDOVÝCH INTERVALOCH, VÁM OZNÁMI, ŽE STE NARADE

AK NESTIHNETE ZAREAGOVAŤ VČAS, MUSÍTE SI ZOBRAŤ NOVÉ PORADOVÉ ČÍSLO!!!

Všade samé výkričníky. Možno nie sú úplne všade, kde som ich napísala,  možno som necitovala bezchybne, ale pocit, ktorý som z celej komunikácie mala, bol ako keby som bola na vojne a niekto po mne strieľal rozkazy. Zvukový signál. 30 sekundové intervaly.

Ak nestihnete zareagovať včas, budete čistiť rajóny! Kolky nenalepovať! Inak 20 klikov.

Evidentne sa tu snažia, aj kolky si môžete kúpiť , aj tlačivá majú, aj stoly. Čo by komu urobilo, keby napísal aj tie oznamy inak. Prosím, nenalepujte kolky. Bez výkričníkov by sme sa snáď tiež vedeli zaobísť. A tá posledná veta v návode ako postupovať ma úplne dostala.

Za výpis, čo znamená to, že teta vás nájde podľa vypísaného tlačiva v databáze,  stlačí print,  podá vám papier a celé to trvá 30 sekúnd, platíte 4 eurá. Okrem toho, že už tie tety a celý zoznam ďalších ľudí platíte z daní a odvodov.

 

Keď už nie preto, že sme slušní ľudia, tak aspoň za tie štyri eurá, by sme si my klienti zaslúžili normálnu, slušnú formu komunikácie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

SVET

Taliani hlasujú v referende o ústavnej reforme

Výsledok hlasovania rozhodne o budúcnosti premiéra Renziho.

SVET

Ukradnutú bránu z koncentračného tábora našli v Nórsku

Ukradli ju pred dvoma rokmi z Dachau.


Už ste čítali?